O Berouně

 
 

V srdci přírody, s Prahou na dosah

Beroun má úctyhodné 8. místo v indexu kvality života mezi 206 městy ČR. Moderní 20tisícové město, jihozápadně od Prahy, patří díky rychlému dálničnímu spojení k její aglomeraci. Poloha mezi Českým krasem a Křivoklátskem a památky z něj činí klíčový bod turismu.

Skvělá dostupnost. A Závodí má výhody!

Do Prahy? Po dálnici D5 snadno a rychle: Závodí leží na východě města a přes blízký exit 14 jste v Praze do 15 minut, bez projíždění centrem Berouna. Z Berouna (s Pražskou integrovanou dopravou) dojedete pravidelnými vlaky přímo na Smíchov a autobusy na Zličín, Motol a Vypich. A do centra Berouna? Ze Závodí jen 700 m přes pěší lávku či 1 km přes silniční most.

Výborná občanská vybavenost

Nechybí zde MŠ, ZŠ a SŠ, ordinace, nemocnice, banky. Nakoupíte tu v několika velkých supermarketech, hypermarketu a hobbymarketu v Králově Dvoře a v řadě jiných obchodů. Náměstí hostí pravidelné trhy, včetně známých hrnčířských. Za nákupy zamíříte i na pražský Zličín. Potěší Vás pestrý výběr berounských gastro podniků.

Sport a kultura - nadšeni budete Vy i Vaše děti

Možnosti pro volný máte nepřeberné: zajímavé cyklotrasy, zimní stadion, aquapark, koupaliště, areál Eden, fitcentra, tenisové kurty, inline dráha, skatepark, paintball, koňské ranče i dětská hřiště, nejbližší 100 m od Rezidence. Golf si zahrajete zde v Závodí, ve Vysokém Újezdě a u Karlštejna. Ve městě zajdete do kina, divadla, muzeí, na koncert či ples.

Obklopen půvabnou přírodou a výletními cíli

Město lemují kopce a lesy s řadou pěších tras. Střeží jej Městská hora s vyhlídkou a medvědáriem a vrch Děd s rozhlednou. Na dosah je Karlštejn, Svatý Jan pod Skalou, Koněpruské jeskyně, lomy Amerika, Křivoklát, Žebrák a Točník. V malebném údolí Berounky najdete místa ke koupání, užijí si i vodáci a rybáři.

Královské město dýchá historií

Před 900 lety byl významným bodem trasy Praha–Plzeň, královským městem od 13. století. Váš zrak upoutají zbytky hradeb, dvě gotické brány, měšťanské domy, barokní kostel i neobarokní radnice. V uličkách centra tohoto Historického města roku 2009 objevíte mnohá romantická zákoutí.

Okolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence BerounkaOkolí Rezidence Berounka